زهرا عبدی، نویسنده کودک و نوجوان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، اظهار داشت: مطالعه کتاب های مذهبی از علایق فردی من است که آن را با تمام وجود درک کرده‌ام. من بر این باورم که دین مبین اسلام همه زیبایی های دنیوی و اخروی را دارد ولی روایت گری این زیبایی باید به شیوه ای مطلوب باشد و این تصویری سازی، از وظایف هنرمندان و نویسندگان است تا با تلفیق ادبیات داستانی و دین، نسل امروز را به سمت توحید و شناخت هرچه بیشتر نسبت به معصومین علیهم السلام سوق دهند.

عبدی اظهار داشت: با مطالعه مقاله های متعدد و صحبت با اساتید مختلف حوزه و دانشگاه در قم و تهران به این نتیجه رسیدم که ادبیات داستانی با محوریت دین می تواند پاسخگوی نیاز مخاطب باشد و با توکل بر خدا در این حوزه گام برداشتم و دریافت بازخورد خوب از کودکان و نوجوانان و خانواده ها مشوقی برای خلق آثار بعدی من شد.

وی درباره این کتاب توضیح داد: کتاب امام رضا علیه السلام» شامل دوازده داستان بسیار کوتاه است؛ داستان‌هایی از زمان تولد امام، دوران کودکی و بعد حکومت تا زمان شهادت ایشان. این کتاب در واقع کوتاه‌نوشت‌هایی شبیه به یک زندگینامه مختصر، بخش‌های گوناگونی از زندگی و شخصیت معنوی امام رضا(ع) را به مخاطب ارائه می‌کند.

عبدی درباره تأثیر مطالعه این کتاب بر کودکان نیز گفت: در نگارش این کتاب سعی کردم تا کودکان پس از مطالعه کتاب به امام رضا(ع) علاقه‌مند شوند و تشویق شوند تا با مراجعه به کتاب‌های دیگر با این موضوع، جزئیات بیشتری را از زندگی این امام عزیز جستجو کنند.

نویسنده کتاب امام رضا علیه السلام» ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این کتاب به عنوان یکی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نوشتن درباره امام رضا(ع) با موضوعات دیگر کاملا متفاوت است و این لطف و عنایت امام معصوم علیهم السلام بوده که این کتاب برای جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شده است. نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز به خوبی جامعه هدف و نیاز آینده سازان کشور را مورد بررسی قرار داده و برای تمامی گروه های سنی و اقشار مختلف با سلایق متفاوت، برنامه ریزی دقیقی داشته و با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، هم سیره رضوی و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را تبلیغ می کند و هم به معرفی نویسندگان و ترویج کتابخوانی می پردازد.

وی گفت: از آنجا که ایرانی ها از هوش هیجانی بالایی برخوردار هستند، جشنواره ها می توانند عامل تاثیرگذاری برای ارتقای هوش افراد باشند؛ چراکه خواندن باعث فعال سازی سلوهای مغز، افزایش علم و دانش و وسعت گنجینه لغات می شود و جشنواره رضوی، فرصت خوبی است تا افراد بیگانه با کتاب هم با این یارمهربان انس بگیرند و در زمینه های مذهبی نیز اطلاعات و آگاهی های لازم را کسب کنند.

عبدی با اشاره به تنوع شیوه های شرکت در مسابقه همچون پویش مجازی، نقاشی، نوشتن خلاصه کتاب و بخش های الکترونیکی و مکتوب، گفت: مخاطب امروز جدیدترین رخدادها را از طریق شبکه ها و صفحات مجازی دنبال می کند، از این رو نقش این نوع رسانه ها برای دعوت از مردم و تشویق آنان برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار موثر و چشمگیر است. این نشان از آگاهی نهاد کتابخانه ها نسبت به مخاطب و تکنولوژی روز است که باعث شکوفایی و رونق و پیشرفت سایر شاخه های ادبی- هنری و پویایی جشنواره می شود.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها